www.khabarrazmavar.ir

در پایان رقابتهای انتخابی؛

شناسه خبر : 9594 ۲۱:۱۱ ۱۳۹۶/۰۳/۰۴

ترکیب تیم ملی کاراته معرفی شد/ پورشیب مبارزه را نیمه تمام گذاشت

ترکیب تیم ملی کاراته ایران برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا با برگزاری رقابتهای انتخابی معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، این رقابتها امروز پنجشنبه چهارم خردادماه با قضاوت داوران رسمی، نظارت مستقیم سرمربی و مربیان تیم ملی و همچنین حضور رئیس و دبیر فدراسیون در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار شد.

بر همین اساس مجید حسن نیا در وزن ۵۵- کیلوگرم ،حسین سمندردر وزن ۶۷- کیلوگرم بهمن عسگری، در وزن ۷۵- کیلوگرم و مهدی خدابخشیدر وزن ۸۴- کیلوگرم با برتری مقابل رقبای خود جواز حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا را دریافت کردند.

امیر مهدیزاده در وزن ۶٠-کیلوگرم به دلیل نداشتن رقیب در ترکیب تیم ملی قرار گرفت. پیش از این هم حضور سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم در رقابتهای قهرمانی آسیا قطعی شده بود. گنج زاده در مسابقات اخیر از جمله بازیهای کشورهای اسلامی موفق به کسب مدال طلا شده بود.

ذبیح الله پورشیب که دو بازی را به مهدی خدابخشی در وزن ٨۴- کیلوگرم واگذار کرده بود در مبارزه سوم به رای داوران اعتراض کرد و مبارزه را ادامه نداد. وی معتقد بود که ضربه خدابخشی به دست او برخورد کرده که سلیمی رئیس کمیته داوران پس از بازبینی فیلم، رای داوران را تائید کرد. فرجی رئیس فدراسیون کاراته نیز که از صبح در سالن حضور داشت به اعتراض پورشیب رسیدگی کرد که رای داوران بازهم تائید شد.

در وزن ۷۵- کیلوگرم بعد از آسیب دیدگی علی اصغرآسیابری که موفق به ادامه مسابقات نشد، ابراهیم حسن بیکی و بهمن عسگری ۵ بار به مصاف هم رفتند که این ماراتن را عسگری ۳ بر۲ به سود خود خاتمه داد و مسافر قزاقستان شد.

در این رقابتها سعید فرخی، سعید علیپور، مصطفی روستا، میعاد یاری حضور داشتند که موفق نشدند به ترکیب تیم ملی راه پیدا کنند.ضمن اینکه علی أصغر آسیابری به دلیل آسیب بری مسابقات را ادامه نداد.

در کاتای تیمی کرمان با ترکیب مهدی شجاعی، مهدی رضایی و پویا حبیبی به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می شود. تیم کاتای شیراز رقیب کرمانی ها بود که در این رقابتها غیبت داشت. در کاتای انفرادی هم امیربهادر تدین به این رقابتها اعزام می شود.

همچنین در رقابتهای انتخابی رده سنی زیر ۲۱ سال علی مسکینی در وزن ۵۵- کیلوگرم، مهدی رحیمی نژاد در وزن ۶۰- کیلوگرم، امیرحسین سهرابی در وزن ۶۷- کیلوگرم،  الیاس محمدزاده در وزن ۷۵- کیلوگرم، مهدی قراری زاده در وزن ۸۴- کیلوگرم و صالح اباذری و در وزن ۸۴+ کیلوگرم به ترکیب اصلی تیم ملی راه پیدا کردند.

رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا تیرماه سالجاری در قزاقستان برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار

کرافورد تاریخ ساز شد!
کرافورد تاریخ ساز شد!
تِرِنس کرافورد با پیروزی قاطع بر جولیوس ایندونگو تاریخ سازی بزرگی در دنیای بوکس رقم زد.
دلمان سوخت؛ MMA فرزند ناخوانده ورزش
دلمان سوخت؛ MMA فرزند ناخوانده ورزش
بعد از اعلام ممنوعیت هرگونه مسابقه ، اعزام ، تشکیل تیم و ... در رابطه با MMA از سوی وزارت ورزش ، گروهی از بیکاران و شرخران و اجیرشدگان دنیای مجازی با هدفی مشخص و با خط گیری به صفحات مجازی رزم آور آمده و هر آنچه که شایسته هیچ رسانه ای نیست را به زبان آوردند.
سقوط آزاد با دختر پرنده ایرانی!
سقوط آزاد با دختر پرنده ایرانی!
قسمت ۳۷ مجله تصویری رزم آور - گفتگوی جذاب با فاطمه اکرمی معروف به دختر پرنده، نخستین ورزشکار رشته سقوط آزاد در ایران - و داستان سبکهای آزاد کاراته (کیوکوشین)