www.khabarrazmavar.ir

رقابت‌های فینال گرندپری 2016 – باکو

شناسه خبر : 8428 ۱۹:۲۴ ۱۳۹۵/۰۹/۲۰

تداوم ناکامی تکواندو از ریو تا باکو/ یک مدال طلا و دیگر هیچ!

تیم ملی تکواندو ایران با ترکیب پنج هوگوپوش در فینال مسابقات گرندپری باکو حضور پیدا کرد و از ترکیب پنج نفره تیم ملی ایران تنها یک مدال طلا کسب شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، مسابقات فینال گرندپری ۲۰۱۶، از روز گذشته (جمعه) در گروه مردان با حضور ۶۴ تکواندوکار از ۳۲ کشور آغاز شده بود که در این رقابت‌ها ۱۶ تکواندوکار (هر وزن دو نماینده) براساس آخرین رنکینگ اعلام شده در ماه اکتبر رو در روی یکدیگر قرار گرفتند تا در نهایت مدال آوران ۴ وزن ۵۸-، ۶۸-، ۸۰- و ۸۰+ کیلوگرم در گروه مردان و ۴ وزن ۴۹-، ۵۷-، ۶۷- و ۶۷+ کیلوگرم بانوان در آخرین رویداد مهم سال ۲۰۱۶ معرفی شوند.

در نخستین روز از مسابقات گرندپری باکو، مسعود حجی‌زواره به عنوان اولین نماینده ایران، مقابل هوگوپوش کره‌ جنوبی قرار گرفت و نتیجه را به وی واگذار کرد.

آرمین هادی‌پور دیگر هوگوپوش کشورمان در نخستین مبارزه «میلوس گلادوویچ» تکواندوکار صربستانی را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد. وی در دومین مبارزه خود مقابل «تای هون کیم»، دارنده مدال برنز بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو شکست خورد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

امروز(شنبه)در روز دوم و پایانی این رقابت‌ها، تکواندوکاران اوزان ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم بانوان و ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان به مصاف حریفان خود رفتند.

بهنام اسبقی نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم، مقابل کنستانتین از روسیه قرار گرفت و با نتیجه ۵ بر چهار مقابل نخستین حریف خود شکست خورد و خیلی زود از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

ابوالفضل یعقوبی نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم تیم ملی ایران در روز پایانی این رقابت‌ها به مصاف نماینده ترکیه رفت و با نتیجه ۶ بر ۴ برنده این دیدار شد. وی در دومین دیدار خود مقابل نماینده روسیه با نتیجه ۵ بر یک بازی را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

اما سجاد مردانی نماینده وزن ۸۰ کیلوگرم تیم ملی کشورمان، ابتدا نماینده اسپانیا را شکست داد و در دومین بازی تکواندوکار تونس را از پیش رو برداشت. وی با شکست نماینده نیجریه به فینال مسابقات راه یافت. مردانی در فینال این رقابت‌ها نماینده روسیه را با نتیجه ۴ بر سه شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

تیم ملی تکواندو ایران با ترکیب پنج هوگوپوش در فینال مسابقات گرندپری باکو حضور پیدا کرد و از ترکیب پنج نفره تیم ملی ایران تنها یک مدال طلا  کسب شد و دیگر هیچ.

آخرین اخبار

به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
تو خبرها داشتیم که «جواد محجوب» از تیم ملی جودو هم تصمیم گرفته وارد دنیای MMA بشه. این تب و تابی که ظاهرا تو بخش دیگری از ملی پوشها هم افتاده به خودی خود اتفاق بدی نیست، اما به نظر می رسه بخشی از اون حاصل توهمی است که خصوصا در سالهای اخیر برخی از رسانه ها به اون دامن زده اند.
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
بسیاری از افراد علاقه دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند اما غالبا بهانه‌هایی هم‌چون نداشتن فرصت برای ورزش کردن یا نداشتن انرژی لازم وجود دارند.
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
مبارز ایرانی حاضر در رشته رزمی MMA با بیان اینکه جواد محجوب جودوکار المپیکی ایران را برای حضور در این رشته تشویق کرده است گفت: ورزشکاران زیادی از جمله تعدادی از کشتی‌گیران و بوکسورهای ایرانی نیز قصد دارند وارد این رشته شوند.