www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 13751 ۰۹:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۱۰

بهنام فر: ما از نظر سرمایه گذاری روی جوانان، عقب هستیم

سرمربی تیم نوجوانان ، جوانان و امید کاراته گفت : اولین مرحله از رقابت های لیگ جهانی کاراته وان در پاریس نشان داد که باید سرمایه گذاری روی رده های سنی جوانان و امید در آینده بیشتر باشد.

مهران بهنام فر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رزم آور، درخصوص عملکرد مردان کاراته کای ایران در اولین مرحله از رقابت های لیگ کاراته وان در سال ۲۰۱۹ اظهار داشت: قصد ندارم ملی پوشان تیم بزرگسالان و کادر فنی را با انتقادهای غیرکارشناسانه بی دلیل تخریب کنم، ما در پاریس شاهد بودیم که کاراته کاهای با تجربه ایران نتوانستند نمایش قابل قبولی از خود روی تاتامی به نمایش بگذارند، اما این مسئله به هیچ وجه ناراحت کننده نیست و گاهی پیش می آید که نفرات اصلی روی نوار موفقیت حرکت نکنند و از مسیر منحرف شوند.

وی افزود: رقابت های لیگ جهانی کاراته وان نشان داد که ما از نظر سرمایه گذاری روی رده های سنی جوانان و امید نسبت به سایر کشورها عقب هستیم، در این پیکارها  همین بچه های جوان (که به طور معمول در تیم های ملی بزرگسالان در قالب نفرات دوم و سوم تمرین می کنند) به مدال رسیدند و موفق شدند به فینال راه یابند، کاری که نفرات نخست انجام نداند پس باید روی آنها تمرکز بیشتری صورت بگیرد.

سرمربی تیم نوجوانان، جوانان و امید کاراته پیشنهاد داد: از نظر من در کنار تیم ملی اصلی، باید به جوانان هم بها بدهیم و از استعداد آنها برای کسب نتیجه در رویدادهای پیش رو بهره بگیریم، این اتفاق علاوه براینکه باعث می شود جوانان انگیزه مضاعفی برای موفقیت به دست آورند، بزرگسالان هم متوجه می شوند که از حاشیه امنیت برخوردار نیستند و  در صورتی که خوب عمل نکنند جایگزین آنها جلو می افتد.

بهنام فر در بخش پایانی صحبت هایش تاکید کرد: رقابت های لیگ جهانی کاراته وان از آنجا که نقش بسزایی در امتیاز رنکینگ و کسب سهمیه المپیک دارند، دارای اهمیت هستند، در کاراته وان های بعدی فرصت برای ارتقای رنکینگ و کسب سهمیه هست، ضمن اینکه رقابت های آسیایی و جهانی که پیش رو داریم هم ارزش مدالی زیادی دارند، باید مانند سایر کشورها برای این رقابت ها برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم بهترین عملکرد را برای کشور به ارمغان بیاوریم.

انتهای پیام/

نظرها:

  شما هم در گفتگو شرکت کنید:

  مطالب مرتبط

  آخرین اخبار

  بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
  بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
  روزی که نزدیک به سه دهه استیلای آدم های همیشگی و تفکرات نخ نما شده آنها در مرکز فرماندهی بوکس ایران پایان یافت و یک مدیر جوان سکان ریاست یکی از پرحاشیه ترین و البته مظلوم ترین فدراسیون ها را برعهده گرفت، بارقه های امید در دل اهالی بوکس مملکت زنده شد و برای اولین بار پس از سه دهه، شاهد جوانگرایی و پوست اندازی در بدنه بوکس کشور بودیم.
  کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
  کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
  دارنده مدال برنز مسابقات موی تای ایندورگیمز ترکمنستان ۲۰۱۷ گفت: به دلیل قضاوت ضعیف داوران در رقابت های کشوری اخیر، زحمات چندین ماهه ام بر باد رفت و از رسیدن به تیم ملی بازماندم.