www.khabarrazmavar.ir

رده‌بندی بهترین های جودو جهان؛

شناسه خبر : 13876 ۱۳:۳۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۳

بریمانلو صعود کرد، ملایی تثبیت شد/ آقایی بهترین بانوی ایران

آخرین رده بندی بهترین های جودو جهان حکایت از تثبیت جایگاه سعید ملایی و معرفی بهترین بانوی جودوکار ایران دارد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، بعد از پایان نخستین گرنداسلم سال ۲۰۱۹، فدراسیون جهانی جودو با ثبت امتیازات این تورنمنت معتبر، جدیدترین رده بندی بهترین های جهان را اعلام کرد. در این رده بندی سعید ملایی از مدال برنزی که در پاریس کسب کرد، ۵۰۰ امتیاز به حساب خود واریز و با ۶۶۲۴ امتیاز جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت کرد.

نفر دوم وزن ۸۱- کیلوگرم «فرانک دی ولت» هلندی است که با وجود غیبت در پاریس همچنان با ۴۷۵۰ امتیاز دوم است و «ساساکی تاکاشی» ژاپنی هم هرچند وداع زودهنگامی با تاتامی پاریس داشت ولی با ۴۴۶۷ امتیاز جایگاه سوم را در اختیار دارد.

در وزن ۷۳- کیلوگرم اما محمد محمدی بریمانلو با دو پیروزی که در پاریس کسب کرد، ۱۶۰ امتیاز به داشته خود افزود و با ۳۰۱۹ امتیاز یک پله صعود کرد و به جایگاه دوازدهم رسید. در این وزن «هاشیموتو» ژاپنی با ۶۰۰۹ امتیاز جایگاه نخست را دارد، نمایندگاه گرجستان و کره جنوبی دوم و سوم هستند.

در بخش دختران نیز دنیا آقایی بهترین جایگاه را در اختیار دارد. براساس اعلام سایت فدراسیون جهانی آقایی بهترین بانوی جودوکار ایرانی است. وی در وزن ۷۰- کیلوگرم عضو تیم ملی جودو بانوان ایران بوده و مبارزات خوبی در رقابتهای مختلف به نمایش گذاشته است.

بر اساس اعلام سایت فدراسیون جهانی، سعید ملایی در مجموع تمامی اوزان مردان نیز بعد از دو جودوکار از گرجستان و یک نماینده از اسپانیا در مکان چهارم قرار دارد.

آخرین اخبار

بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
روزی که نزدیک به سه دهه استیلای آدم های همیشگی و تفکرات نخ نما شده آنها در مرکز فرماندهی بوکس ایران پایان یافت و یک مدیر جوان سکان ریاست یکی از پرحاشیه ترین و البته مظلوم ترین فدراسیون ها را برعهده گرفت، بارقه های امید در دل اهالی بوکس مملکت زنده شد و برای اولین بار پس از سه دهه، شاهد جوانگرایی و پوست اندازی در بدنه بوکس کشور بودیم.
کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
دارنده مدال برنز مسابقات موی تای ایندورگیمز ترکمنستان ۲۰۱۷ گفت: به دلیل قضاوت ضعیف داوران در رقابت های کشوری اخیر، زحمات چندین ماهه ام بر باد رفت و از رسیدن به تیم ملی بازماندم.