www.khabarrazmavar.ir

فقط ووشو المپیکی نیست؛

شناسه خبر : 14257 ۱۹:۴۱ ۱۳۹۸/۰۱/۱۷

برنامه‌های رشته‌های رزمی در سال ۹۸/ امید به کسب سهمیه‌های المپیک

چهار رشته ورزشی سال شلوغ و پرکاری را برای کسب موفقیت و سهمیه های المپیک در پیش دارند که البته در بین آنها تنها ووشو المپیکی نیست.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، ورزش‌های رزمی در سال جدید کار دشواری پیش رو دارند. ووشو بعد از یک سال موفق، باید برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی جهان به شانگهای چین سفر کند و مسابقات قهرمانی رده‌های سنی آسیا را نیز به عنوان یکی از مهمترین میدان‌ها پیش رو دارد.

کاراته در سالی که باید برای کسب سهمیه در اولین و آخرین رویداد المپیکی خود تلاش کند، باید در مسابقات متعددی از لیگ جهانی شرکت کند. ضمن اینکه مسابقات رده‌های سنی آسیا و جهان نیز برگزار خواهد شد.

تکواندو همین ماه آینده برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان به انگلستان سفر می‌کند تا در شهر منچستر و بیست و چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان به میدان برود. پس از آن نیز مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا و رقابت‌هایگرندپری که امتیاز این دومی برای کسب سهمیه محاسبه خواهد شد.

جودو با ریاست جدید و جوان خود طی هفته آینده مسابقات قهرمانی آسیا را پیش رو خواهد داشت، رقابت‌های قهرمانی جهان در هر سه رده سنی، مسابقات گرنداسلم و گرندپری برای کسب امتیاز ورودی المپیک از دیگر مسابقات مهم پیش روی ووشو ایران در سال ۹۸ می‌باشد.

غیر از ووشو، سه رشته دیگر باید برای کسب سهمیه المپیک تلاش کنند. در این بین کار کاراته کاها دشوارتر از ورزشکاران سه رشته دیگر به نظر می‌رسد. چرا که کاراته از دستور کار المپیک ۲۰۲۴ پاریس خارج شده و کاراته کاها سخت تلاش می‌کنند سهمی از مدال‌های توکیو ببرند تا نام خود را برای همیشه در تاریخ این بزرگترین رویداد ثبت کنند.

آخرین اخبار

چالش علی اکبری فرصتی برای رزمی است / چند سطر برای شاگردان بروس لی و قهرمانان دنیا
چالش علی اکبری فرصتی برای رزمی است / چند سطر برای شاگردان بروس لی و قهرمانان دنیا
سال ها پیش یکی از کارشناسان خبره دنیای پرورش اندام با کنایه نسبت به اوضاع به هم ریخته و نا بسامان این ورزش در کشورمان جمله ای را به کار می برد که بسیار با مسما بود. این کارشناس می گفت: پرورش اندام ایران پدران زیادی دارد اما مادر ندارد!
محرومیت برای پسر بد!
محرومیت برای پسر بد!
با مثبت اعلام شدن تست دوپینگ بدر هاری ، فایتر مراکشی تا ماه دسامبر ۲۰۱۹ دور از رینگ خواهد بود.