www.khabarrazmavar.ir

فقط ووشو المپیکی نیست؛

شناسه خبر : 14257 ۱۹:۴۱ ۱۳۹۸/۰۱/۱۷

برنامه‌های رشته‌های رزمی در سال ۹۸/ امید به کسب سهمیه‌های المپیک

چهار رشته ورزشی سال شلوغ و پرکاری را برای کسب موفقیت و سهمیه های المپیک در پیش دارند که البته در بین آنها تنها ووشو المپیکی نیست.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، ورزش‌های رزمی در سال جدید کار دشواری پیش رو دارند. ووشو بعد از یک سال موفق، باید برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی جهان به شانگهای چین سفر کند و مسابقات قهرمانی رده‌های سنی آسیا را نیز به عنوان یکی از مهمترین میدان‌ها پیش رو دارد.

کاراته در سالی که باید برای کسب سهمیه در اولین و آخرین رویداد المپیکی خود تلاش کند، باید در مسابقات متعددی از لیگ جهانی شرکت کند. ضمن اینکه مسابقات رده‌های سنی آسیا و جهان نیز برگزار خواهد شد.

تکواندو همین ماه آینده برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان به انگلستان سفر می‌کند تا در شهر منچستر و بیست و چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان به میدان برود. پس از آن نیز مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا و رقابت‌هایگرندپری که امتیاز این دومی برای کسب سهمیه محاسبه خواهد شد.

جودو با ریاست جدید و جوان خود طی هفته آینده مسابقات قهرمانی آسیا را پیش رو خواهد داشت، رقابت‌های قهرمانی جهان در هر سه رده سنی، مسابقات گرنداسلم و گرندپری برای کسب امتیاز ورودی المپیک از دیگر مسابقات مهم پیش روی ووشو ایران در سال ۹۸ می‌باشد.

غیر از ووشو، سه رشته دیگر باید برای کسب سهمیه المپیک تلاش کنند. در این بین کار کاراته کاها دشوارتر از ورزشکاران سه رشته دیگر به نظر می‌رسد. چرا که کاراته از دستور کار المپیک ۲۰۲۴ پاریس خارج شده و کاراته کاها سخت تلاش می‌کنند سهمی از مدال‌های توکیو ببرند تا نام خود را برای همیشه در تاریخ این بزرگترین رویداد ثبت کنند.

آخرین اخبار

بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
روزی که نزدیک به سه دهه استیلای آدم های همیشگی و تفکرات نخ نما شده آنها در مرکز فرماندهی بوکس ایران پایان یافت و یک مدیر جوان سکان ریاست یکی از پرحاشیه ترین و البته مظلوم ترین فدراسیون ها را برعهده گرفت، بارقه های امید در دل اهالی بوکس مملکت زنده شد و برای اولین بار پس از سه دهه، شاهد جوانگرایی و پوست اندازی در بدنه بوکس کشور بودیم.
کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
دارنده مدال برنز مسابقات موی تای ایندورگیمز ترکمنستان ۲۰۱۷ گفت: به دلیل قضاوت ضعیف داوران در رقابت های کشوری اخیر، زحمات چندین ماهه ام بر باد رفت و از رسیدن به تیم ملی بازماندم.