www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 4584 ۱۲:۰۹ ۱۳۹۴/۱۰/۰۱

برای هر ورزشی چه کفشی مناسب است

یکی از مسائلی که در ورزش کردن اهمیت دارد استفاده از کفش ورزشی مناسب است. برای هر نوع ورزش باید بهترین کفش را که با شرایط آن ورزش سازگاری داشته باشد انتخاب کنید. برای هر ورزش کفش مناسب آن ورزش لازم است. اگر بر روی تردمیل راه می‌روید از کفش مخصوص پیاده‌روی استفاده کنید. بررسی‌ها […]

یکی از مسائلی که در ورزش کردن اهمیت دارد استفاده از کفش ورزشی مناسب است. برای هر نوع ورزش باید بهترین کفش را که با شرایط آن ورزش سازگاری داشته باشد انتخاب کنید.

برای هر ورزش کفش مناسب آن ورزش لازم است.

اگر بر روی تردمیل راه می‌روید از کفش مخصوص پیاده‌روی استفاده کنید. بررسی‌ها نشان داده است که در پیاده‌روی فشار بر روی پاشنه‌های پاست. برای پیاده‌روی باید از کفشی استفاده کنید که به اندازه کافی لژ داشته باشد و پا بتواند راحت‌تر حرکت کند. بنابراین بهتر است کفش شما انعطاف زیادی نیز داشته باشد.

اگر در کلاس‌های آمادگی جسمانی و بدنسازی شرکت می‌کنید بهتر است از کفش‌های تمرین (Training shoes) استفاده کنید. این نوع کفش‌ها بیشتر از پا حفاظت می‌کنند و نسبت به کفش‌های رانینگ استحکام بیشتری دارند. این کفش‌ها برای انجام ورزش‌های قدرتی و از این دست بهتر است.

اگر می‌دوید از کفش‌های Running استفاده کنید، کفش‌های رانینگ استاندارد از پا به خوبی حفاظت می‌کنند. برای پیدا کردن کفش رانینگ مناسب باید قبل از خرید کفش را به خوبی امتحان کنید زیرا شکل پای هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است.

اگر در فضای باز پیاده‌روی می‌کنید از کفش‌های رانینگی که ضد آب هستند و هواکش ندارند استفاده کنید، بدین شکل پای شما همیشه خشک می‌ماند. اگر به صورت تفریحی و با شدت کمتر در فضای باز می‌دوید، می‌توانید از کفش‌های ورزشی عادی و راحت هم استفاده کنید.

خبرگزاری ایسنا و به نقل از My Fitness pal،

آخرین اخبار

محجوب: اگر برگردم دور حاشیه ها را هم خط می کشم/ خبرهای جدیدی در راه است
محجوب: اگر برگردم دور حاشیه ها را هم خط می کشم/ خبرهای جدیدی در راه است
«جواد محجوب» مدال آور سنگین وزن جودو هرچند افتخارات بزرگی را برای این رشته المپیکی کسب کرده است اما به همان اندازه هم برای فدراسیون حاشیه داشته و اکنون به نظر می رسد به دنبال جبران گذشته است و می خواهد به تیم ملی بازگردد.
شیاپ چانگ خوش یمن عشق آباد برای تکواندو/ عسکری روسفید برگشت
شیاپ چانگ خوش یمن عشق آباد برای تکواندو/ عسکری روسفید برگشت
تیم ملی اعزامی تکواندو کشورمان به پنجمین دوره رقابت های داخل سالن آسیادر بخش مردان، با کسب ۵ مدال زرین نه تنها نتایج درخشانی را به ثبت رساند بلکه در عمل اثبات کرد اعتماد به جسارت، تحول و جوانگرایی یک مربی فهیم چه اثرات مثبتی را در پی خواهد داشت.