www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 4584 ۱۲:۰۹ ۱۳۹۴/۱۰/۰۱

برای هر ورزشی چه کفشی مناسب است

یکی از مسائلی که در ورزش کردن اهمیت دارد استفاده از کفش ورزشی مناسب است. برای هر نوع ورزش باید بهترین کفش را که با شرایط آن ورزش سازگاری داشته باشد انتخاب کنید. برای هر ورزش کفش مناسب آن ورزش لازم است. اگر بر روی تردمیل راه می‌روید از کفش مخصوص پیاده‌روی استفاده کنید. بررسی‌ها […]

یکی از مسائلی که در ورزش کردن اهمیت دارد استفاده از کفش ورزشی مناسب است. برای هر نوع ورزش باید بهترین کفش را که با شرایط آن ورزش سازگاری داشته باشد انتخاب کنید.

برای هر ورزش کفش مناسب آن ورزش لازم است.

اگر بر روی تردمیل راه می‌روید از کفش مخصوص پیاده‌روی استفاده کنید. بررسی‌ها نشان داده است که در پیاده‌روی فشار بر روی پاشنه‌های پاست. برای پیاده‌روی باید از کفشی استفاده کنید که به اندازه کافی لژ داشته باشد و پا بتواند راحت‌تر حرکت کند. بنابراین بهتر است کفش شما انعطاف زیادی نیز داشته باشد.

اگر در کلاس‌های آمادگی جسمانی و بدنسازی شرکت می‌کنید بهتر است از کفش‌های تمرین (Training shoes) استفاده کنید. این نوع کفش‌ها بیشتر از پا حفاظت می‌کنند و نسبت به کفش‌های رانینگ استحکام بیشتری دارند. این کفش‌ها برای انجام ورزش‌های قدرتی و از این دست بهتر است.

اگر می‌دوید از کفش‌های Running استفاده کنید، کفش‌های رانینگ استاندارد از پا به خوبی حفاظت می‌کنند. برای پیدا کردن کفش رانینگ مناسب باید قبل از خرید کفش را به خوبی امتحان کنید زیرا شکل پای هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است.

اگر در فضای باز پیاده‌روی می‌کنید از کفش‌های رانینگی که ضد آب هستند و هواکش ندارند استفاده کنید، بدین شکل پای شما همیشه خشک می‌ماند. اگر به صورت تفریحی و با شدت کمتر در فضای باز می‌دوید، می‌توانید از کفش‌های ورزشی عادی و راحت هم استفاده کنید.

خبرگزاری ایسنا و به نقل از My Fitness pal،

آخرین اخبار

منصوری: مسافران بوداپست مشخص نیستند
منصوری: مسافران بوداپست مشخص نیستند
هر چند سایت فدراسیون جهانی از ثبت نام ۵ جودوکار ایران برای رقابت های قهرمانی جهان بوداپست خبر می دهد اما سرمربی تیم ملی می گوید ما هنوز لیستی را اعلام نکرده ایم.
از ادعای فوت خسروی نژاد و سکوت اجباری آخوندزاده تا جودوی تمیز رودکی!
از ادعای فوت خسروی نژاد و سکوت اجباری آخوندزاده تا جودوی تمیز رودکی!
محمد درخشان، رئیس فدراسیون جودو از ابتدای دوران جدید ریاستش در فدراسیون تا به امروز، تغییراتی اساسی در مسئولیت ها ایجاد کرده است که این تغییرات، عملا با سکوت اهالی این رشته رزمی روبرو شده است. گویی اهالی جودو در حال مطالعه فصل جدید تغییرات کتاب جودو و نتیجه گیری پایانی این فصل هستند!