www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 4584 ۱۲:۰۹ ۱۳۹۴/۱۰/۰۱

برای هر ورزشی چه کفشی مناسب است

یکی از مسائلی که در ورزش کردن اهمیت دارد استفاده از کفش ورزشی مناسب است. برای هر نوع ورزش باید بهترین کفش را که با شرایط آن ورزش سازگاری داشته باشد انتخاب کنید. برای هر ورزش کفش مناسب آن ورزش لازم است. اگر بر روی تردمیل راه می‌روید از کفش مخصوص پیاده‌روی استفاده کنید. بررسی‌ها […]

یکی از مسائلی که در ورزش کردن اهمیت دارد استفاده از کفش ورزشی مناسب است. برای هر نوع ورزش باید بهترین کفش را که با شرایط آن ورزش سازگاری داشته باشد انتخاب کنید.

برای هر ورزش کفش مناسب آن ورزش لازم است.

اگر بر روی تردمیل راه می‌روید از کفش مخصوص پیاده‌روی استفاده کنید. بررسی‌ها نشان داده است که در پیاده‌روی فشار بر روی پاشنه‌های پاست. برای پیاده‌روی باید از کفشی استفاده کنید که به اندازه کافی لژ داشته باشد و پا بتواند راحت‌تر حرکت کند. بنابراین بهتر است کفش شما انعطاف زیادی نیز داشته باشد.

اگر در کلاس‌های آمادگی جسمانی و بدنسازی شرکت می‌کنید بهتر است از کفش‌های تمرین (Training shoes) استفاده کنید. این نوع کفش‌ها بیشتر از پا حفاظت می‌کنند و نسبت به کفش‌های رانینگ استحکام بیشتری دارند. این کفش‌ها برای انجام ورزش‌های قدرتی و از این دست بهتر است.

اگر می‌دوید از کفش‌های Running استفاده کنید، کفش‌های رانینگ استاندارد از پا به خوبی حفاظت می‌کنند. برای پیدا کردن کفش رانینگ مناسب باید قبل از خرید کفش را به خوبی امتحان کنید زیرا شکل پای هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است.

اگر در فضای باز پیاده‌روی می‌کنید از کفش‌های رانینگی که ضد آب هستند و هواکش ندارند استفاده کنید، بدین شکل پای شما همیشه خشک می‌ماند. اگر به صورت تفریحی و با شدت کمتر در فضای باز می‌دوید، می‌توانید از کفش‌های ورزشی عادی و راحت هم استفاده کنید.

خبرگزاری ایسنا و به نقل از My Fitness pal،

آخرین اخبار

به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
به بهانه تصمیم جواد محجوب برای ورود به MMA
تو خبرها داشتیم که «جواد محجوب» از تیم ملی جودو هم تصمیم گرفته وارد دنیای MMA بشه. این تب و تابی که ظاهرا تو بخش دیگری از ملی پوشها هم افتاده به خودی خود اتفاق بدی نیست، اما به نظر می رسه بخشی از اون حاصل توهمی است که خصوصا در سالهای اخیر برخی از رسانه ها به اون دامن زده اند.
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
۱۰ توصیه برای عادت شدن ورزش
بسیاری از افراد علاقه دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند اما غالبا بهانه‌هایی هم‌چون نداشتن فرصت برای ورزش کردن یا نداشتن انرژی لازم وجود دارند.
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم
مبارز ایرانی حاضر در رشته رزمی MMA با بیان اینکه جواد محجوب جودوکار المپیکی ایران را برای حضور در این رشته تشویق کرده است گفت: ورزشکاران زیادی از جمله تعدادی از کشتی‌گیران و بوکسورهای ایرانی نیز قصد دارند وارد این رشته شوند.