www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 9738 ۱۱:۰۱ ۱۳۹۶/۰۳/۲۳

برای نخستین بار، یک رزمی کار در لیست پردرآمدترین ورزشکاران جهان جای گرفت

کانر مک گرگور مبارز جنجالی و پرحاشیه UFC را حالا می توان اولین رزمی کاری دانست که در لیست پردرآمدترین ورزشکاران جهان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، کانر در این لیست ۱۰۰ نفره که هر ساله توسط مجله فوربز منتشر می شود، با ۳۴ میلیون دلار درآمد در رتبه ۲۴ و بالاتر از ورزشکارانی چون زلاتان ابراهیموویچ، لوئیس سوارز، نافائل نادال و… جای گرفته است. البته سال گذشته هم کانر در این لیست بود اما در رتبه های انتهایی جدول قرار داشت.

دیگر مبارز جنجالی UFC یعنی روندا روزی هم قبل از او در لیست مشابهی حضور داشت، اما در لیستی که فقط منحصر به زنان ورزشکار بود. جالب است که تقریبا تا همین ده سال پیش بالاترین جایزه نقدی که ممکن بود نصیب یک رزمی کار شود مربوط به مسابقات جایزه بزرگ K-1 در سنگین وزن و چیزی نزدیک به ۴۰۰-۵۰۰ هزار دلار بود. البته هنوز هم رقابتهای رزمی جزو رشته های پولساز محسوب نمی شوند و نمونه هایی مثل کانر استثنا هستند، اما به هر حال این نمونه ها نشان از پتانسیل بالای این رقابتها دارد و نشان می دهد که رقابتهای رزمی در حال تبدیل شدن به یک قطب موثر در صنعت ورزش حرفه ای هستند.
جالب است بدانید یکی دو سال اخیر برای فوتبالیستها هم تاریخی بوده چراکه برای اولین بار یک فوتبالیست توانسته رتبه ی یک پردرآمدترین ورزشکار جهان را به خود اختصاص دهد. شاید تعجب کنید و تصور کنید آنها همیشه در این جایگاه بوده اند، اما حقیقت این است که تا قبل از این هیچ فوتبالیستی این رتبه را در اختیار نداشته است! این درحالی است که امسال غیبت فلوید می-ودر بود که جای رونالدو را برای این رتبه باز کرد. هنوز هم کل درآمد رونالدو و مسی فوتبال روی هم به گرد آخرین درآمد فلوید بوکس هم نمی رسد! برخلاف آنچه در ایران بخاطر نگرش یک طرفه رسانه های ورزشی به فوتبال تصور می شود، ورزشکاران رشته هایی چون بوکس، تنیس، بیسبال، بسکتبال، فوتبال آمریکایی و اتومبیلرانی جزو پردرآمدترین ورزشکاران جهان محسوب می شوند.

آخرین اخبار

ووشو در مسیر ورود به المپیک
ووشو در مسیر ورود به المپیک
فدراسیون جهانی ووشو به منظور افزایش شانس حضور در بازی های المپیک و همچنین فراگیری بیشتر این رشته، ۱۱ آگوست را به عنوان روز جهانی ووشو -کونگ فو معرفی کرد.