www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 14398 ۰۷:۲۲ ۱۳۹۸/۰۱/۲۷

با تاکید شیخ احمد؛ کاراته به بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ برمی‌گردد

قرار است در نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا، حضور کاراته در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ تصویب شود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، کمیته برگزاری بازی‌های ۲۰۲۲ هانگژو چین لیست رشته‌های شرکت‌کننده در این مسابقات را اعلام کرد که نام کاراته در این لیست وجود نداشت.

این موضوع با توجه به مدال‌آوری ایران در مسابقات بین‌المللی، نگرانی‌هایی را به وجود آورد اما با توجه به حضور سیدرضا صالحی‌امیری در هیات اجرایی شورای المپیک آسیا این امیدواری وجود دارد که کاراته به بازی‌های آسیایی برگردد.

شیخ احمد نیز تاکید دارد این رشته باید در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ حضور داشته باشد. به همین دلیل قرار است در هیات اجرایی شورای المپیک آسیا (OCA) حضور کاراته در بازی‌های آسیایی هانگژو تصویب شود. کاراته در المپیک ۲۰۲۰ جزو رشته‌های المپیکی است.

در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی که قرار است در سال ۲۰۲۲ برگزار شود، رشته‌های ورزش‌های آبی، تیراندازی باکمان، دوومیدانی، بدمینتون، بسکتبال، بوکس، کانوئینگ، کریکت، دوچرخه‌سواری، سوارکاری، شمشیربازی، هاکی، فوتبال، گلف، ژیمناستیک، هندبال، جودو، کبدی، جوجیتسو، کوراش، ووشو، پنجگانه، رولر اسپرت، روئینگ، راگبی، بادبانی، سپک‌تاکرا، تیراندازی، اسکواش، تنیس روی میز، تکواندو، تنیس، سه‌گانه، والیبال، وزنه‌برداری و کشتی شرکت دارند.

این مسابقات روزهای ۱۰ تا ۲۵ سپتامبر سال ۲۰۲۲ برگزار می‌شود.

آخرین اخبار

چالش علی اکبری فرصتی برای رزمی است / چند سطر برای شاگردان بروس لی و قهرمانان دنیا
چالش علی اکبری فرصتی برای رزمی است / چند سطر برای شاگردان بروس لی و قهرمانان دنیا
سال ها پیش یکی از کارشناسان خبره دنیای پرورش اندام با کنایه نسبت به اوضاع به هم ریخته و نا بسامان این ورزش در کشورمان جمله ای را به کار می برد که بسیار با مسما بود. این کارشناس می گفت: پرورش اندام ایران پدران زیادی دارد اما مادر ندارد!
محرومیت برای پسر بد!
محرومیت برای پسر بد!
با مثبت اعلام شدن تست دوپینگ بدر هاری ، فایتر مراکشی تا ماه دسامبر ۲۰۱۹ دور از رینگ خواهد بود.