www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 12601 ۰۹:۴۸ ۱۳۹۷/۰۵/۳۰

بانوی ووشوکار ایران تاریخ‌ساز شد/ اولین مدال نقره برای تالو

«زهرا کیانی» با کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا به نخستین بانوی تالوکار ایران تبدیل شد که در این رویداد مهم به مدال دست می یابد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، در سومین روز از رقابت های ووشو هجدهمین دوره بازی های آسیایی امروز سه شنبه «زهرا کیانی» در بخش تالو (اجرای فرم) به مصاف حریفان رفت.

دختر شایسته ووشوی ایران که روز یکشنبه در فرم «جین شو» با امتیاز ۹،۷۰ در رتبه دوم ایستاده بود، امروز در «چیانگ شو» به اجرای فرم پرداخت و با عملکردی ایده آل به امتیاز ۹،۷۱ رسید.

در نهایت «کیانی» در مجموع دو فرم جین شو و چیانگ شو با امتیاز ۱۹،۴۱ در رده دوم قرار گرفت و مدال نقره ارزشمند هجدهمین دوره بازی های آسیایی را برای ورزش کشورمان به ارمغان آورد. نماینده چین در مجموع با امتیاز ۱۹،۴۹ به مدال طلا رسید و تالوکار ویتنامی با ۱۹،۴۰ بر سکوی سوم ایستاد.

با این اوصاف، او به نخستین بانوی تالوکار ایران تبدیل شد که در بازی های آسیایی موفق به کسب مدال می شود و نام خود را در تاریخ ووشوی ایران ثبت کرد.

وی در مسابقات جهانی بزرگسالان به ۲ مدال نقره و برنز و در پیکارهای جهانی رده های سنی نیز به چندین مدال طلا، نقره و برنز رسیده است و امروز توانست، کلکسیون افتخارات خود را در اوج جوانی تکمیل کند.

«زهرا کیانی» که با رسیدن به مدال نقره در هجدهمین دوره بازی های آسیایی به نخستین بانوی تالوکار ایران تبدیل شد که در آوردگاه مهم به مدال دست یافته است٬ اظهار داشت: این مدال را به پدر و مادرم که از هشت سالگی حامی من در ووشو بوده اند٬ تقدیم می کنم.

وی با بیان اینکه حریفان سختی داشت افزود: حریف چینی بسیار قدرتمند بود و طلا را از آن خود کرد و خوشبختانه توانستم بالاتر از ووشوکاران کاربلدی از ژاپن٬ چین تایپه٬ هنگ کنگ٬ ویتنام و مالزی ایستاده و به نقره برسم.

کیانی ادامه داد: این مدال نتیجه حمایت های مسئولان فدارسیون و تلاش های کادر فنی و خودم بود که امیدوارم توانسته باشم تا جواب محبت های مسئولان را بدهم.

کیانی که در ۱۸ سالگی در تمامی رویدادهای ممکن به مدال رسیده است در پاسخ به این سوال که چه برنامه برای بی انگیزه نشدن و تداوم موفقیت ها دارد اظهار داشت: این نقره سبب شد تا تلاشم را افزایش داده تا در دوره بعدی بازی های آسیایی طلا بگیرم. من با بی انگیزگی بیگانه هستم.

آخرین اخبار

طلسم شکست!
طلسم شکست!
مارات گریگوریان سرانجام در پنجمین تقابل برابر سیتیچای موفق شد "کودک قاتل" را شکست دهد.