www.khabarrazmavar.ir

عصر جدید جوجیتسوی ایران

شناسه خبر : 10372 ۱۶:۱۲ ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

بانوی ایرانی در راس کمیته بانوان فدراسیون جهانی قرار گرفت

برای نخستین بار در تاریخ جوجیتسوی ایران، یک جایگاه ارزشمند بین المللی به نماینده جوجیتسوی بانوان ایران تعلق گرفت.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، آسیه هداوند خانی که در رقابت های قهرمانی ۲۰۱۷ آسیا مسئولیت مربیگری تیم ملی جوجیتسو بانوان ایران را بر عهده داشت، در آخرین نشست فدراسیون جهانی جوجیتسو در سالجاری میلادی به میزبانی ابوظبی به عنوان مسئول کمیته بانوان فدراسیون جهانی جوجیتسو انتخاب شد تا علاوه بر کسب یک نتیجه تاریخی از نظر کسب مدال های رنگارنگ و تسخیر سکوهای قاره ای، جوجیتسوی ایران از نظر دیپلماسی بین المللی نیز موفق به کسب افتخاری تازه شود.

امیر خوشبین، نایب رییس انجمن جوجیتسو در خصوص کسب این جایگاه به خبرنگار رزم آور گفت: هداوند خانی دو سال برای قضاوت در مسابقات قهرمانی آسیا دعوت شد و در هر دو دوره عملکرد قابل قبولی داشت و توانست نام خود را در بین بهترین داورهای کاتا در آسیا ثبت کند. همین موضوع عاملی شد تا وی در جلسه فدراسیون جهانی به عنوان نامزد ریاست کمیته بانوان معرفی و در نهایت برای این مسئولیت انتخاب شود.

وی افزود: کسب کرسی های رسمی در یک فدراسیون جهانی نشان دهنده اقتدار یک کشور است و به طور قطع جایگاه کسب شده کمک زیادی به جوجیتسوی ایران می کند. هداوند خانی علاوه بر گرفتن این سمت، برای قضاوت در بازی های داخل سالن آسیا هم که ۲۶ شهریور برگزار می شود نیز، دعوت شده است.

خوشبین که خود دارای مدرک داوری بین المللی است درباره حضور دیگر داوران ایرانی در رقابت های بین المللی جوجیتسو توضیح داد: ایران به جز من و هداوند خانی دو داور دیگر هم دارد که در رقابت های قهرمانی آسیا که به تازگی در ویتنام برگزارشده بود قضاوت کردند. روح الله یزدانی و یوسف جولانی هم در بخش فایت و هم استایل جدید کامبت جوجیتسو داوری کردند و در بازی های داخل سالن آسیا در همین دو استایل قضاوت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: داوران براساس نمره ای که در آزمون های فدراسیون جهانی جوجیتسو کسب و همچنین تعداد سمینارهایی که شرکت می کنند، برای قضاوت در رقابت های مختلف انتخاب می شوند. به طور قطع هر چه تعداد داورهای یک کشور بیشتر شود، تاثیر زیادی در قدرت نمایی جوجیتسو آن کشور در جهان خواهد داشت.

رقابت های قهرمانی آسیا نقطه امیدی برای جوجیتسوی ایران بود

تیم ملی جوجیتسو ایران در دومین دوره رقابت های قهرمانی آسیا با کسب ۹ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۶ برنز عملکرد درخشانی داشت. سرمربی تیم ملی در بخش دیگری از صحبت هایش به این رقابت ها اشاره کرد: با توجه به اینکه جوجیتسو تازه به فدراسیون جودو و کوراش جابه جا شده بود، ما برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا دچار مشکلات زیادی بودیم و محدودیت هایی داشتیم با این وجود نتیجه در این پیکارها برایمان بسیار اهمیت داشت.

وی اضافه کرد: در رقابت های قهرمانی آسیا ما نیاز به گرفتن سهمیه داشتیم تا در بازی های داخل سالن آسیا، رقابت های ساحلی آسیا و ساحلی جهانی که برای اولین بار برگزار می شود شرکت کنیم. هدف ما این بود که ورزشکاران ما همه دارای رنکینگ شوند که خداراشکر این اتفاق افتاد.

خوشبین تاکید کرد: در حال حاضر شرایط خوبی داریم، اما آنچه اهمیت دارد این است که در مسابقات آتی هم مدال بگیریم و رنکینگ جوجیتسوکارانمان را حفظ کنیم. این موضوع نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد.

در فدراسیون جودو آرامش به جوجیتسو بازگشت

نایب رئیس انجمن جوجیتسو معتقد است بعد از پیوستن جوجیتسو به فدراسیون جودو و کوراش این رشته به آرامش رسیده است. وی در این باره توضیح داد: بعد از اینکه جوجیتسو به فدراسیون جودو اضافه شد شرایط خیلی برای ما تغییر کرد. به آرامش رسیدیم و با برنامه تر شدیم. در جلسه اخیر با رئیس فدراسیون جودو در مجموع نتایج خوبی حاصل شد و همگی به فکر پیشرفت جوجیتسو هستیم.

سرمربی تیم ملی جوجیتسو در بخش پایانی صحبت هایش از پتانسیل بالای جوجیتسو در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۴ استان فعال در رشته جوجیتسو داریم که مسابقات آنها به صورت مدون برگزار می شود. تلاشمان این است که برای تیم ملی از پتانسیل حاضر در استان ها استفاده و استعدادیابی کنیم.

انتهای پیام

آخرین اخبار

طیبی: دلیل گلایه برخی مربیان را نمی دانم/ فدراسیون برای سمینار آدام کوشیر پرتال ثبت نام گذاشت
طیبی: دلیل گلایه برخی مربیان را نمی دانم/ فدراسیون برای سمینار آدام کوشیر پرتال ثبت نام گذاشت
ایمان طیبی ، ملی پوش سابق بوکس ایران که مدتی است وارد عرصه مربیگری شده بعد از پایان کلاس مربیگری که با حضور مدرس فدراسیون جهانی برگزار شده بود، گفت: نمی دانم چرا برخی از مربیان از نحوه دعوت فدراسیون گلایه دارند. برای این کلاس در سایت فدراسیون پرتال ثبت نام گذاشته بودند و هرکس تمایل داشت می توانست شرکت کند.