www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 8801 ۰۸:۴۰ ۱۳۹۵/۱۱/۰۹

بازگشت کیمیا علیزاده به تکواندو ۴ماه دیگر

دکتر فیزیوتراپ کیمیا علیزاده از بازگشت او به صحنه رقابت‌های تکواندو ظرف ۴ ماه آینده خبر داد و گفت: با درمان ایزوکینیتیک (تقویت سریع و بهتر عضلات اطراف مچ پا) به دنبال این هستیم تا هرچه سریع‌تر کیمیا علیزاده را به صحنه مسابقه‌ها بازگردانیم.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، سارا جمهوری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند درمان کیمیا علیزاده اظهار کرد: برای بهبود هرچه سریع‌تر و بهتر عضلات اطراف مچ پای علیزاده، روش درمان (ایزوکینیتیک) را برای او آغاز کردیم تا زودتر روند درمانی خود را طی کند و به صحنه مسابقه‌ها بازگردد. این نوع درمان کاملاً ایمن است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

وی گفت: در حال حاضر بعد از انجام آب درمانی، کارهای بدنسازی از جمله؛ حرکات درجا زدن را با کیمیا علیزاده شروع کردیم و از هفته بعد، دویدن و پریدن را آغاز خواهد کرد. هم‌اکنون او در شرایط بسیار خوب و مساعدی به سر می‌برد و بعد از اتمام کارهای دویدن و پریدن تا پایان اسفند، از فروردین وارد تمرین‌های ابتدایی تکواندو خواهد شد.

جمهوری با بیان اینکه بعد از ۴ ماه و از اواخر اردیبهشت، علیزاده می‌تواند تمرین‌های حرفه‌ای خود را آغاز کند، خاطرنشان کرد: روند درمان علیزاده دور از انتظار بود. به طوری که هم‌اکنون از نظر مچ پا مشکل خاصی ندارد و در شرایط ایده‌آل به سر می‌برد. تنها مشکل کنونی او فاشیا کف پاست که با انجام کارهای فیزیوتراپی و ماساژ مخصوص کف پا سعی می‌کنیم این مشکل را نیز هرچه سریع‌تر برطرف کنیم.

دکتر فیزیوتراپ کیمیا علیزاده در پایان پیرامون این پرسش که آیا او می‌تواند در مسابقه‌های جهانی ۲۰۱۷ تکواندو شرکت کند یا خیر؟ افزود: اگر این رقابت‌ها خرداد سال آینده برگزار شود، اجازه شرکت در این تورنمنت را ندارد. زیرا از نظر سطح قدرت و توان در حدی نیست که بتواند تحمل چنین رقابت‌های سنگینی را داشته باشد.

آخرین اخبار

طیبی: دلیل گلایه برخی مربیان را نمی دانم/ فدراسیون برای سمینار آدام کوشیر پرتال ثبت نام گذاشت
طیبی: دلیل گلایه برخی مربیان را نمی دانم/ فدراسیون برای سمینار آدام کوشیر پرتال ثبت نام گذاشت
ایمان طیبی ، ملی پوش سابق بوکس ایران که مدتی است وارد عرصه مربیگری شده بعد از پایان کلاس مربیگری که با حضور مدرس فدراسیون جهانی برگزار شده بود، گفت: نمی دانم چرا برخی از مربیان از نحوه دعوت فدراسیون گلایه دارند. برای این کلاس در سایت فدراسیون پرتال ثبت نام گذاشته بودند و هرکس تمایل داشت می توانست شرکت کند.