www.khabarrazmavar.ir

رقابت های کوراش بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا /

شناسه خبر : 10639 ۱۶:۲۳ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱

از بدشانسی علی اکبری تا گلایه های نمایندگان ایران از داوری

بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا در رشته کوراش با کسب یک مدال طلا، ۳ نقره و ۵ برنز برای نمایندگان کشورمان به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا ۲۰۱۷ به میزبانی عشق آباد در رشته کوراش بعد از سه روز تلاش به پایان رسید و حاصل تلاش ملی‌پوشان ایران یک مدال طلای بهزاد وحدانی ، سه نقره مجتبی نیک بین، مجتبی زمانی و کامران رستمی و پنج برنز زهرا باقری، امید تیزتک، الیاس علی اکبری، قنبرعلی قنبری و شایان خیراندیش بود.

باقری پرچم بانوان را بالا نگه داشت

تیم ملی کوراش بانوان ایران با سرمربیگری تکتم بیدل تنها توانست یک مدال از رقابت های داخل سالن آسیا به دست آورد.

زهرا باقری که در روز نخست رقابت‌های کوراش به میدان رفته بود در وزن ۸۷- کیلوگرم ابتدا یوان تی هوابرد از ویتنام را مغلوب کرد. وی در مرحله بعد مقابل حریف ترکمنستانی اش با ضربه فنی غافلگیر شد و با قبول این شکست به مدال برنز رسید.

تکتم بیدل بعد از کسب این مدال گفت: « اگر ناداوری نبود باقری قطعا فینالیست می شد.»

مدال برنز باقری تنها مدال بانوان ایران در این دوره از رقابت ها بود چرا که بعد از او راحله اصغری در وزن -۷۹ کیلوگرم مقابل رقیب ازبکستانی اش باخت و حذف شد‌.

زهرا نادری هم که یکی از شانس های کسب مدال ایران بود تا یک دقیقه پایانی مسابقه، از حریف ویتنامی اش پیش افتاده بود اما در آخرین ثانیه ها شکست را پذیرفت و از دور مسابقات کنار رفت.

نادری بعد از این شکست گفت: «از همه عذرخواهی می کنم ، تمام سعیم را کردم اما نتیجه مطابق میل من رقم نخورد.»

بهزاد وحدانی تنها طلایی کوراش ایران

بهزاد وحدانی نماینده وزن ۶۰- کیلوگرم ایران هم در روز نخست رقابت های کوراش بازی های داخل سالن آسیا به میدان رفت .

وی در اولین دیدار خود حریف سوری را از پیش رو برداشت، سپس در حالی از سد حریف ازبکستانی اش گذشت که تمام تماشاگران حاضر در سالن این حریف را تشویق می کردند.

وحدانی در فینال هم ارکین عمر زانف از ترکمنستان را که همه رقبای ماقبل فینالش را با ضربه فنی برده بود، مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

وی با این مدال تنها طلایی کوراش ایران در عشق آباد شد.

بدشانسی الیاس علی اکبری و از دست رفتن دومین طلا

الیاس علی اکبری نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم کشورمان که با توجه به کسب چندین مدال طلای جهانی، امید اول کسب مدال طلا بود، در اولین مرحله با انصراف حریف ویتنامی روبه رو شد و به دور بعد صعود کرد، وی در مرحله بعد محمد عارف از افغانستان را با ضربه فنی از پیش رو برداشت ، اما مصدومیت وی در این مبارزه باعث شد تا علی اکبری در مرحله بعد شکست را بپذیرد و به مدال برنز بسنده کند‌.

علی اکبری: برنز برای من یعنی فاجعه

علی اکبری بعد از کسب مدال برنز درحالی که از ناحیه ران پا به شدت دچار آسیب دیدگی شده بود ، به خبرنگار رزم آور گفت: «خیلی ناراحت هستم و فکر می کنم جواب عرق ریختن ها و تمرینات سختم را نگرفتم متاسفانه بدشانسی آوردم و مدال طلا از چنگم رفت.»

وی در ادامه افزود: «مدال برنز برای من یعنی فاجعه ، برای طلا آمده بودم ، اما کشاله پایم پاره شد و نتوانستم مبارزه کنم و متاسفانه مدال برنز گرفتم . امیدوارم بتوانم جبران کنم ، خودم که به شدت ناراحت هستم.»

قنبری: داوران قضاوت درستی نداشتند

قنبرعلی قنبری نماینده وزن ۶۶ کیلوگرم کوراش ایران در اولین مسابقه خود رقیبی از تاجیکستان را مغلوب کرد سپس با شکست دادن حریف هندی به نیمه نهایی رسید، اما در این مرحله ۳ بر صفر به رقیب ترکمنستانی خود باخت و صاحب مدال برنز شد.

قنبری بعد از کسب این مدال از عملکرد داوری به شدت اعتراض کرد: «متاسفانه داوران قضاوت درستی نداشتند با ناداوری مانع حضورم در فینال شدند.»

وی افزود: «سطح مسابقات بسیار بالا بود و می توان به راحتی آن را با رقابت‌های جهانی مقایسه کرد.»

تیزتک به شروع خوبش با مدال برنز خاتمه داد!

امید تیزتک نماینده وزن ۷۳ کیلوگرم در اولین مسابقه خود موفق شد طی ۲۵ ثانیه حریف عراقی اش را ضربه فنی کند اما این شروع خوب نتوانست پایانی طلایی برای او داشته باشد.

وی در مرحله بعد رقیبی از هند را مغلوب کرد اما در نهایت مقابل رقیب ازبکستانی خود شکست خورد و به مدال برنز قناعت کرد.

همچنین شایان خیراندیش در ۹۰-کیلوگرم ، بعد از انصراف حریف خود در مسابقه اول به یک چهارم نهایی رسید، او در این مرحله نماینده فیلیپین را با ضربه فنی شکست داد و به نیمه نهایی رسید.

خیراندیش در این مرحله باخت را پذیرفت تا یک مدال برنز دیگر به مدال های نمایندگان کوراش ایران اضافه شود.

سه مدال نقره در روز سوم

در سومین روز رقابت‌های کوراش بازی‌های داخل سالن آسیا ، مجتبی زمانی در وزن ۹۰- کیلوگرم رقیبی از ترکمنستان را با برتری پشت سر گذاشت سپس در یک چهارم نهایی حریف افغانستانی اش را شکست داد و مدال برنزش را قطعی کرد در مرحله نیمه نهایی و در حالی که تا دقایق پایانی نتیجه ۶- ۶مساوی بود مقابل این حریف ضربه فنی شد و به مدال نقره رسید.

در دیگر دیدار روز پایانی مجتبی نیک بین، در وزن ۱۰۰- کیلوگرم در مرحله نخست رقیبی از هند را برد، سپس در مرحله یک چهارم نهایی سعید ژالول از تاجیکستان را مغلوب کرد.

وی در نیمه نهایی نماینده ترکمنستان را برد و فینالیست شد.

نیک بین در بازی فینال مقابل آیخوم جورایف با نتیجه ۲ بر یک شکست را پذیرفت و دومین مدال نقره کوراش ایران را کسب کرد.

کامران رستمی در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم ، ابتدا به دلیل غیبت محمد عبدولمخنوف از تاجیکستان این حریف را با امتیاز ضربه فنی از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی رسید.

وی در این مرحله در ۱۵ ثانیه حریف افغانستانی خود را با ضربه فنی شکست داد و راهی فینال شد .
رستمی در فینال مقابل مخسن خیسومیدوف ازبکستانی مغلوب شد و تعداد مدال های نقره کوراش ایران را به عدد سه رساند.

رستمی: تصمیم داور، مدال طلا را از چنگم درآورد

کامران رستمی بعد از کسب مدال نقره گفت: «تصمیم داور باعث شد طلا نگیرم، داور در بازی فینال در حالی که لباسم هیچ مشکلی نداشت، دستور داد آن را عوض کنم همین موضوع باعث شد تا حریفم نفسی تازه کند اگر این اتفاق نمی‌افتاد او کاملا بریده بود و من طلا می گرفتم ، البته ناداوری چیز جدیدی نیست و نباید تعجب کرد .»

قضاوت داوران ایرانی و استقبال ترکمن ها از مسابقات کوراش

رقابت های کوراش بازی های داخل سالن آسیا ۲۰۱۷ در حالی به کار خود پایان داد که سه داور ایرانی در آن قضاوت کردند.

کوروش خسرویار ، بتول پاکرو و محسن رستمی سه داور ایرانی بودند.

هر چند قضاوت برخی از داوران به نفع کوراش کاران میزبان، خشم بسیاری از نمایندگان کشورهای دیگر از جمله ایران را برافروخته بود.

یکی از نکات قابل توجه رقابت های کوراش بازی های داخل سالن ۲۰۱۷ استقبال پرشور تماشاگران ترکمن بود که با طبل بزرگ و سورنا از صبح تا مسابقه پایانی روز در سالن حضور داشتند و رقابت ها را از نزدیک تماشا می کردند.

انتهای پیام

آخرین اخبار

دوئل بزرگ لغو شد!
دوئل بزرگ لغو شد!
با پارگی عضله ساق پای علی اکبری ،مبارزه قهرمانی سنگین وزن ACB برابر واخائف لغو شد.
رکوردشکنی کودک قاتل در سرزمین اژدها
رکوردشکنی کودک قاتل در سرزمین اژدها
قسمت ۷۴ - فصل چهارم مجله تصویری رزم آور ؛ سیتیچای سیتسونگپینونگ با غلبه بر مارات گریگوریان ارمنی برای پنجمین بار از عنوان قهرمانی خود در GLORY دفاع کرد.