www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 9698 ۱۱:۲۶ ۱۳۹۶/۰۳/۲۱

اتهام آزار جنسی به مربی و ورزشکار مشهور جهان

پرافتخارترین تکواندوکار در تاریخ رقابتهای قهرمانی جهان با اتهام آزار جنسی مواجه شده و احتمال دارد به همین دلیل حضور در رقابت‌های جهانی را از دست بدهد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، «استیون لوپز» تکواندوکار ۳۹ ساله آمریکایی که سابقه هشت دوره حضور در رقابتهای جهانی و کسب ۵ طلای جهان را در کارنامه دارد، در آستانه آغاز بیست و سومین دوره رقابتهای قهرمانی جهان با اتهام آزار جنسی برخی اعضای تیم تکواندو بانوان از سوی پلیس تحت پیگرد قرار گرفت.

البته در این اتهام «جان لوپز» برادر و مربی اصلی وی نیز شریک است و فدراسیون جهانی تکواندو نیز به محض اطلاع از این موضوع ورود کرده و بازرسان خود را را برای بررسی به آمریکا رهسپار کرده است.

در همین رابطه «حسین رفعتی» دبیرکل فدراسیون جهانی به سایت «mastkd» گفت: این اتهام بسیار جدی بوده و بلافاصله مورد رسیدگی قرار گرفته است که در صورت اثبات تصمیم گیری خواهد شد. هدف  و اولویت اصلی و ما در فدراسیون جهانی رفاه ورزشکاران است.

البته وی تاکید کرده که هنوز چیزی اثبات نشده است و تحقیقات ادامه دارد. طبق اعلام رفعتی، فدراسیون جهانی در حال جمع آوری اطلاعات لازم است و فدراسیون تکواندو آمریکا باید پاسخگو باشد.

با این وجود به نظر می رسد حضور لوپز در رقابتهای جهانی پیش رو در هاله ای ابهام قراردارد و احتمال آنکه وی بعد از این جریان از دنیای قهرمانی کناره گیری کند بسیار زیاد است.

آخرین اخبار