www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 8612 ۲۰:۴۷ ۱۳۹۵/۱۰/۰۸

آماندا نونس: روندا رازی را در UFC 207 بازنشسته می کنم!

آماندا نونس قهرمان کنونی دسته خروس وزن بانوان UFC معتقد است که با شکست دادن روندا رازی او را برای همیشه بازنشسته خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، این مبارزه نخستین تجربه نونس برای دفاع از عنوان قهرمانی UFC است. او اکنون ۲۸ ساله است و از سال ۲۰۰۸ در چرخه حرفه ای MMA حضور دارد. رکورد قهرمان ۱۳ مبارزه از ۱۷ مبارزه می باشد. او پس از قهرمانی اعتماد به نفس بالایی برای شکست دادن ROWDY دارد که البته این ماموریت کار آسانی برای ماده شیر برزیلی نخواهد بود.
روندا رازی فایتر ۲۹ ساله امریکایی است که تاکنون شش بار از عنوان قهرمانی خود در UFC دفاع کرده است و رکورد او ۱۲ پیروزی از ۱۳ مبارزه است. او دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ پکن در رشته جودو (وزن ۷۰- کیلوگرم بانوان) می باشد و در خاک و نبرد در کف قفس نیز بسیار ماهر است.
وقتی خبر مبارزه بین رازی و نونس برای UFC 207 به طور رسمی اعلام شد طرفداران او برای نونس و طرفدارانش بسیار خوشحال شدند. خود رازی در سکوت کار خود را دنبال کرد و ترجیح داد برای این مبارزه بدون حاشیه و خبرسازی مهیا شود ولی در طرف دیگر قهرمان برزیلی بسیار پرهیاهیو بود.
او که پیش از این گفته بود نقطه ضعف روندا را می داند حال مدعیست که پس از شکست دادن حریف رازی اعلام بازنشستگی خواهد کرد. البته این موضع او به دنبال صحبتی بود که رازی اخیراً کرده بود. رازی در آن مصاحبه گفته بود که دوران او به ‌زودی پایان خواهد یافت.
آماندا در مصاحبه اخیر خود گفت: “من از مهارت روندا در کف قفس،مهرتش در جودو و حتی از حملات او نمی ترسم! من از همه جهت خودم را آماده کرده ام. در مبارزه هر عملی که او انجام دهد برایش پاسخی خواهم داشت. این دلیل برتری من است. معتقدم که من او را بازنشسته خواهم کرد”.
لفاظی های قبل از مبارزه همیشه بین فایترها رواج داشته و امری طبیعی محسوب می شود. جدا از بازی روانی باید دید چه اتفاقی در این رویداد رخ خواهد داد. بازگشتی باشکوه برای روندا یا خداحافظی اش از میادین؟!
برای مشخص شدن این رخداد باید تا بامداد شنبه ۱۱ دی ۹۵ به وقت ایران(جمعه شب ۳۰ دسامبر ۲۰۱۶ به وقت محلی) منتظر ماند.

آخرین اخبار

از ادعای فوت خسروی نژاد و سکوت اجباری آخوندزاده تا جودوی تمیز رودکی!
از ادعای فوت خسروی نژاد و سکوت اجباری آخوندزاده تا جودوی تمیز رودکی!
محمد درخشان، رئیس فدراسیون جودو از ابتدای دوران جدید ریاستش در فدراسیون تا به امروز، تغییراتی اساسی در مسئولیت ها ایجاد کرده است که این تغییرات، عملا با سکوت اهالی این رشته رزمی روبرو شده است. گویی اهالی جودو در حال مطالعه فصل جدید تغییرات کتاب جودو و نتیجه گیری پایانی این فصل هستند!
سه کمربند قهرمانی در UFC 214
سه کمربند قهرمانی در UFC 214
رویداد UFC 214 صحنه سه مبارزه مهم قهرمانی این سازمان است که تیتر اصلی آن نبرد بین کورمایر و جونز خواهد بود.