www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 10487 ۱۵:۳۴ ۱۳۹۶/۰۶/۱۲

آسیب دیدگی خفیف مغز هدیه فلوید برای کانر

کانر مک گرگور در اواخر مبارزه با فلوید میودر دچار آسیب خفیف تروماتیک مغز شده بود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از mmamania.com کانر مک گرگور قهرمان دسته سبک وزن UFC پنجم شهریور و در یک مبارزه تاریخی بوکس به مصاف فلوید میودر قهرمان افسانه ای بوکس جهان رفت ولی بر خلاف قولی که داده بود موفق نشد با پیروزی دنیا را شوکه کند و نهایتاً در راند دهم با ناک اوت فنی (پایان یافتن بازی توسط داور) شکست خورد.

پس از پایان مبارزه بسیاری داور مسابقه رابرت بیرد را به دلیل متوقف کردن مبارزه در حالی که کانر هنوز سرپا بود مورد انتقاد قرار دادند و حتی خود کانر هم معتقد بود که داور مبارزه در متوقف کردن مبارزه عجله کرده و او آسیب جدی ندیده بود و فقط کمی خسته بود اما بنا به گفته دکتر “دارا اُ کارول” پزشک سابق کنار رینگ مسابقات بوکس که عملکرد بیرد را مورد ستایش قرار داد،این کار سرداور برای جلوگیری از آسیب شدید مغز کانر بود.

او در پستی که در tonic نوشت گفت:

محاسبات بیرد برای متوقف کردن مبارزه ممکن است به خاطر خستگی نبوده بلکه بخاطر علائم آسیب دیدگی خفیف تروماتیک مغز بوده باشد.از دست دادن کنترل یا سرگیجه و یا نداشتن تعادل از نشانه های ضربه مغزی است که یک نوع از آسیب های مغزی می باشد.
خستگی ممکن است باعث کندی و آهستگی حرکات باشد اما روی باعث عدم تعادل و هماهنگی ضعیفی که کانر مک گرگور در راند دهم نشان داد نمی شود.آسیب دیدگی مغز می تواند دایا لغزش داشتن و تلو تلو خوردن باشد و همیشه دلیل آن ضرباتی است که به سر وارد میشود و نه خستگی.و اجازه ادامه دادن به مبارزه در چنین وضعیتی نشانه بی احتیاطی محض است.

آخرین اخبار

همه یا هیچ!
همه یا هیچ!
آنتونی جاشوا و جوزف پارکر برای افزودن به تعداد کمربندهای قهرمانی خود به مصاف هم خواهند رفت.
احدی: مشکل بوکسورهای ایران با چند ماه تمرین حل نمی شود/ مبارزه روزبهانی در یک وزن بالاتر
احدی: مشکل بوکسورهای ایران با چند ماه تمرین حل نمی شود/ مبارزه روزبهانی در یک وزن بالاتر
سرمربی تیم ملی بوکس گفت: مشت زنان ما در رقابت های درون اردویی تمام تلاش خود را برای ارائه یک بازی قابل قبول انجام دادند اما مشکل اینجاست که عملکرد آنها با ۳ ماه یا ۶ ماه تمرین حل نمی شود و نیاز به زمان دارد.